Strona wydawcyProchyO AutorzeO KsiążceSpotkania z autorem


 O książce mówili

„Radek Sikorski... zdecydował się na podróż przez Afganistan w roku najintensywniejszych i najokrutniejszych operacji sowieckich przeciwko Afgańczykom. Sama trudność fizyczna tej podróży i jej niebezpieczeństwa po prostu zapierają dech w piersiach”.
Robert Fox, The Sunday Telegraph
 

„Radek Sikorski, zdaniem znawców prawa wojskowego, powinien za służbę w Afganistanie bez zgody władz polskich odsiedzieć pięć lat”.
Wprost
 

„To przejmująca, wspaniała relacja z trwającej sto dwa dni podróży przez zniszczony wojną Afganistan. Pod opieką mudżahedinów bohater z kałasznikowem pod pachą wyrusza na niebezpieczną wyprawę. Opisuje ją z reporterską pasją i dużym poczuciem humoru”.
The Spectator
 

„Niezwykle barwny, żywy reportaż z partyzanckich walk w Afganistanie, napisany przez dziennikarza, który brał w nich udział. Zbliża kraj, który znalazł się w centrum uwagi całego świata”.
Jan Nowak-Jeziorański
 

„Reporter Radek Sikorski, przeszedłszy dziennikarski czyściec w Afganistanie, najwyraźniej zasłużył sobie na odpust bezterminowy i zapewne jest już jedną nogą w niebie… Niezwykła krucjata XX-wiecznego Polaka katolika z kałasznikowem na ramieniu, kamerą pod pachą i obrazkiem Matki Boskiej w reporterskim notesie budzi w nas podziw i zdumienie”.
Polityka
 

„Książka Sikorskiego jest historią prawdziwą, przeżytą”.
Wojciech Jagielski
 

„Najbardziej charakterystyczną cechą książki jest brak patosu i koloryzowania.  Prochy świętych są, można powiedzieć, ascetycznym reportażem z podróży, ale właśnie przez to książka ma wartość dokumentu”.
Stanisław Michalkiewicz, Czas!