Strona wydawcyO książce   O autorce 


O książce mówili

 Autobiografia Jane Fondy jest tak urzekająca... jak sama Jane Fonda. Bystra, utalentowana, znakomita, pryncypialna i absolutnie urocza Fonda należy do najlepiej znanych – a w niektórych kręgach najbardziej podziwianych – osób na świecie.
„The Washington Post Book World”

 Książka bez lęku… fascynująca… Moje życie… znajdzie oddźwięk u wielu kobiet.
„Chicago Sun-Times”

 Po przeczytaniu tej książki nie mogę przestać myśleć o Jane Fondzie. To niezwykła kobieta. [Ta książka] zdecydowanie nie boi się prawdy... Głęboka, inteligentna, niezwykle zaangażowana.
Daily Telegraph” (Londyn)

 Oto gwiazda czterdziestu filmów, zdobywczyni dwóch Oskarów i nagrody Emmy, niezmożona bojowniczka o sprawy polityczne i społeczne... Córka ikony Hollywoodu, matka dwojga dzieci własnych i siedmiorga przybranych oraz pasierbów, założycielka imperium aerobiku, była żona trzech wybitnych mężczyzn... Jeśli istnieje aktorka, której opowieści warto wysłuchać, to jest nią właśnie Jane Fonda... Moje życie... to być może najbardziej szczere wspomnienia znaczącej postaci świata kultury w naszych czasach. Fonda pisze z całkowitą, wstrząsającą otwartością... Leitmotivem jej życia jest czynić dobro i być dobrą, [i] jest to szczere.
„The Philadelphia Inquirer”

 Doświadczenia Fondy to niezwykła pożywka dla opowieści o jej życiu; od uprzywilejowanego dziecka hollywoodzkiego idola przez seksownego kociaka z filmu science-fiction do zdobywającej Oscary aktorki... zaangażowanej działaczki, feministycznej bojowniczki, potentatki fitnessu... do oddanej babci i hojnej filantropki... Historia jej życia naprawdę wciąga.
„The Atlanta Journal-Constitution”

 Te książkę tak doskonale się czyta dzięki szczerości i inteligencji Fondy... Rewelacyjna.
"The Sunday Times”

 Od bujnych fryzur przez „Hanoi Jane” po aerobik, Fonda traktuje siebie samą z humorem... Wspaniale wciągająca książka.
„San Francisco Chronicle”

 Jedna z naszych największych aktorek i najbardziej kontrowersyjnych działaczek niewątpliwie okazuje w swych wspomnieniach żarliwe zaangażowanie.
„Newsday”

Jane Fonda odważnie odsłania wiele często krytykowanych aspektów jej więcej niż pełnego życia z rozmachem i szczerością... Poruszające przedstawienie niezwykłego życia, od wrażliwego dzieciństwa do mądrej kobiecości.
„Sunday Express” (Londyn)

 Szczere i refleksyjne, jak sama Jane Fonda... Moje życie... pozwala zajrzeć w jej miłości i rozstania, zawodowe triumfy i prywatne zawody miłosne.
People”

Dziecko show-biznessu, zdobywczyni Oskarów, działaczka polityczna, spec od aerobiku, dumna babcia, korporacyjna żona, filantropka, ponownie narodzona chrześcijanka: w wieku 67 lat Jane Fonda ma to już wszystko za sobą... A wciąż jeszcze w jej autobiografii Moje życie... coś nas może zaskoczyć.
„U.S. News and World Report”

 Wspomnienia Fondy są godne uwagi ze względu na szczerość, z jaką opisuje życie pełne osobistych i politycznych sporów.
„San Jose Mercury News”

 Moje życie... to przykuwające uwagę wspomnienia... często szokujące i wstrząsające, a czasami zadziwiające.
„Seattle Post-Intelligencer”

 [Fonda] nie tylko żyła w zmieniających się czasach, ona je uosabiała... Mieszanka otwartości i przemyśleń nadaje książce zaskakującą siłę.
„The Gwardian” (Londyn)

 Odważne wspomnienia.
„Time”

 [Fonda] przedstawia śmiałą relację... zapuszczając się na najbardziej osobiste obszary. Niczego nie ukrywa.
„The Sacramento Bee”

 Taka szczerość... Rodzi się coś, co rzadko inspirują hollywoodzkie autobiografie – szacunek... Książka [Fondy] przypomina, jak niezwykłą jest ona kobietą.
„The Times” (Londyn)