Strona wydawcyO książce   O książce mówili 


O autorce

 Jane Fonda urodziła się w Nowym Jorku w 1937 roku. Uczyła się w szkole Emma Willard w Troy w stanie Nowy Jork i w Vassar College. Studiowała aktorstwo pod kierunkiem sławnego Lee Strasberga i została członkiem Actors Studio w Nowym Jorku. Jej późniejsza praca na scenie i ekranie przyniosła jej liczne nagrody, w tym dwie Nagrody Akademii dla najlepszej aktorki za Klute (1971) i Powrót do domu (1978) oraz nagrodę Emmy za rolę w Lalkarce. Nominowana do Oscara siedmiokrotnie. Fonda była również odnoszącą sukcesy producentką, między innymi Chińskiego syndromu (producent wykonawczy), Od dziewiątej do piątej, Nad Złotym Stawem i Nazajutrz.

Fonda zrewolucjonizowała świat gimnastyki, wydając w 1982 roku kasetę wideo Jane Fonda’s Workout, która pozostaje najlepiej sprzedająca się kaseta wideo wszechczasów. Wyprodukowała później dwadzieścia trzy kasety do ćwiczeń w domu, trzynaście nagrań audio i napisała pięć bestsellerowych książek, sprzedanych w sumie w szesnastu milionach egzemplarzy.

Obecnie poświęca czas i energię działalności społecznej i filantropii. Jest założycielką Jane Fonda Center for Adolescent Reproductive Health w Emory School for Medicine. W 1995 roku założyła Kampanię na rzecz Zapobiegania Ciąży Nastolatek Stanu Georgia (Georgia Campaign for Adolescent Pregnancy Prevention G-CAPP), której przewodniczy. Mieszka w Atlancie.